אחת השאלות הגדולות העומדות לפני כל אישה שרוצה לעשות ניתוח הגדלת חזה הוא גודל השתל שהיא רוצה. גדלי השתלים נמדדים בסמ"ק כלומר סנטימטר מעוקב. רק לצורך המחשה ספל מלא הוא כ100-150 סמ"ק. גודל השתלים משתנה מ150 סמ"ק ועד 800 סמ"ק. אך רובם נע סביב ה400 סמ"ק. מכיוון שהאלסטיות של העור מוגבלת, גודל מוגזם מצריך ניתוחים נוספים כדי לאפשר את יכולת המתיחה של העור לאותו גודל.

כאשר בוחרים את גודל השתלים חשוב מאוד לזכור כי התוצאה צריכה להיראות טבעית. כלומר חשוב מאוד שהיא תהיה בגודל הנכון ביחס לאיברי הגוף האחרים. שתלים גדולים מדי יבליטו מאוד את המלאכותיות שלהם ואילו שתלים קטנים מדי עלולים להיבלע במבנה גוף מסוים ולא להגדיל את הנראות של נפח החזה. לכן תהליך ההתייעצות המקדים עם המנתח הוא כל כך חשוב. ברוב המרפאות ישנם עזרים שיכולים לסייע בסימולציה של גדלי שתלים שונים.

ניתוח הגדלת חזה מחייב יצירת חתכים בעור שדרכם ניתן להחדיר את השתלים ולכן גם מותיר צלקות ברקמת העור. מיקום החתכים יכול להשתנות ממתחת לשדיים עצמם או מתחת לזרועות או לאזור הפטמה. לרוב צורת החזה והמאפיינים הייחודים שלו יקבעו את המיקום המומלץ לביצוע החתכים.

לאחר החיתוך יוחדרו השתלים וימוקמו באחד משני מיקומים: מתחת לשריר או מעליו. שתל שימוקם מתחת לשכבת השריר יראה טבעי יותר משום שהוא מאפשר ליותר מרקמת הגוף לכסות עליו. במנותחות עם גודל חזה קטן במיוחד מדובר ביתרון משמעותי. מיקום זה גם מאפשר תמיכה טובה יותר ומקטין את הסבירות ליצירתן של צלקות סביב השתל מה שגורם לנראות לא סימטרית ומוזרה.

האפשרות השנייה היא למקם את השתל בין השריר לעור. הטכניקה הזו נחשבת מעט פחות פולשנית וזמן ההתאוששות לאחר הניתוח הוא קצר יותר. שתלים כאלו יהיו פחות הדוקים לרוב ויורגשו כרכים יותר למגע. אך לנשים בעלות עור דק או רקמת עור לא מספקת מומלץ לא ללכת על אפשרות זו משום שהיא תביא לשתל לבלוט ואף להיראות דרך העור או לחלופין לקמטים בעור באזור השתל.