שתלים לחזה הם אמצעים רפואיים המוחדרים אל מתיחת לרקמת העור באזור החזה או מתחת לשרירי החזה במהלך ניתוח הגדלת חזה, על מנת להגדיל את נפח החזה או כדי להחליף את רקמת העור הקיימת שהוסרה בשל סרטן או בעיה רפואית חמורה אחרת, במהלך ניתוח שיקום חזה. השתלים משמשים גם בניתוחי החלפת שתלים שנועדו לשדרג או לתחזק ניתוח השתלה קודם.

בעולם המערבי כיום מאושרים לשימוש במרבית המדינות שני סוגי שתלים: שתלים ממולאים סלין ושתלים ממולאים סיליקון. לשני סוגי השתלים יש עטיפה חיצונית לחומר המילוי והם משתנים בגודל, בעובי העטיפה, במרקם של המעטפת ובצורה. חשוב מאוד לפני כל תהליך של השתלה להתייעץ עם המנתח לגבי ההשלכות האפשריות של שימוש בשתלים ולכן חשוב שהמושתלת תקבל החלטה מודעת.

בין התובנות שחשוב לשים עליהן דגש הם הסיכונים המלווים ניתוח שכזה וכן מהם השלבים השונים לאורך התהליך. בנוסף חשוב להסביר את ההבדל בין שני סוגי השתלים, כול הסבר על הבטיחות והיעילות של כל אחד מהם וכן מידע מחקרי על בסיס מחקרים שנעשו על מושתלות של כל אחד מהשתלים. לאור הבורות והמחאה המקוונת בכל הקשור לסרטן שד והקשר שלו להשתלת חזה חשוב להסביר כל מה שידוע למדע על הקשר או העדר הקשר ביניהם. כמו כן חשוב להניח ערוץ תקשורת פתוח בין המנותחת העתידית לגורמי הרפואה כדי לאפשר דיווח פשוט ומהיר בעתיד על בעיות שונות ותופעות לוואי של התהליך.

בגדול ניתן לומר כי לאור הניסיון העצום שנצבר בשנים האחרונות והשכיחות של התהליך, כמו גם ההתפתחות הטכנולוגית והדגש על בריאות המטופלות, ניתן לומר כי כיום ניתוחי הגדלת חזה הם בין ההליכים הקוסמטיים הבטוחים יותר והשתלים עצמם עומדים בתקנים מחמירים ביותר על מנת לשמור על בריאות המושתלות ועל עמידותם לאורך שנים. גם בישראל הניסיון של המנתחים כמו גם הפיקוח של משרד הבריאות וכמות הניתוחים המתבצעים יצרו סביבה יחסית בטוחה לכל אישה הרוצה להגדיל את החזה שלה מטעמים קוסמטיים או לתקן אותו בשל סיבות רפואיות חמורות כאלו או אחרות.