הגדלת חזה

ניתוח הגדלת מאפשר הגדלת נפח החזה במספר אחד או שניים, לשפר את הנראות או את ההרגשה של השדיים או לתקן אי סימטריה תוך כדי יצירת נראות טבעית. ניתוח הגדלת חזה הוא אחד הניתוחים הפופולריים והשכיחים ביותר כיום וישנם מנתחים רבים שצברו ניסיון רב בתחום והביאו אותו לדרגת אומנות כמעט. המנותחות הפוטנציאליות הן נשים  עם חזה קטן לתפיסתן, גברים שעוברים ניתוח לשינוי מין, טרנסג'נדרים שמעוניינים בחזה, נשים שעברו כריתת שד או פשוט נשים שרוצות שינוי בנראות שלהן. כמובן שחשוב שהמועמדת תהיה מעל גיל 18 ועם בריאות תקינה הן גופנית והן נפשית. רצוי גם שהיא לא תעשן או שתסכים להפסיק לתקופה מספקת לפני הניתוח עצמו וכן שיהיו לה ציפיות ריאליות ונכונות. לכן חשוב גם להתבונן בתמונות של לפני ואחרי וללמוד מניסיונן של נשים אחרות כמו גם לקחת את הזמן להתייעצות ולשיחות עם המנתח הפוטנציאלי. הניתוח אינו מומלץ לנשים בהריון או כאלו שעומדות להיכנס להריון בעתיד הנראה לעין. כמו כן לנשים שסיימו עם לידות והיו רוצות לשקם את הצורה והגודל של החזה המקורי שלהן כדאי לשקול ניתוח הרמת חזה ולא בהכרח ניתוח הגדלת חזה משום שניתוח הגדלה עובד רק על הגודל אך לא מתעמק בפיסול הצורה.

כאמור המפגש הראשוני בין המנתח/ת לבין המנותחת הוא קריטי וחשוב שבמפגש יעלו המטרות של המנותחת העתידית והציפיות שלה וכן כל השאלות שיש לה על התהליך בכללותו. חשוב שהרופא יעבור על התיק הרפואי של המנותחת ויבצע בדיקות פיזיות כלליות ובדיקות של החזה בפרט שבהן כמות הרקמה הרכה שעל השדיים והאלסטיות של העור. לעיתים הפגישה הראשונה כבר משמשת ללקיחת מדידות או תמונות שיסייעו לתכנן את הניתוח ולהציב מטרות רלוונטיות.

בפגישה יעלו גם המגבלות והדרישות הקשורות בתהליך שלפני ואחרי הניתוח וכן לדרישות הפרטניות הנובעות ממצבה הייחודי של המטופלת. הרופא צריך להציג מה לדעתו ריאלי ולא ריאלי מבחינת תוצאות אפשריות ולסייע למנותחת, תוך כדי דיאלוג ולא בכפייה, להגיע להבנה איזה גודל וצורה מתאימים לה אישית.