כולנו יודעים כי מרכיב קריטי ביופי החיצוני של האישה הוא הביטחון והערכה העצמית שלה – אישה שבטוחה בעצמה תיראה הרבה יותר מושכת מאישה חסרת ביטחון, גם אם לשתיהן אותם נתונים פיזיים כביכול. כשאת בטוחה בעצמך, הסובבים אותך רואים את זה ונמשכים אל הביטחון שלך, זה מקל על האינטראקציה עם אחרים מכיוון שאת לא חוששת לתרום לשיחה ולחוות את דעתך. אני איני מאלו שחושבים שניתוח חזה יכול לשנות את הפסיכולוגיה של האדם ואת התפיסה העצמית שלו, אך כן ראיתי לא מעט מקרים בהם הניתוח אפשר לנשים שהרגישו חוסר בטחון בגלל גודל החזה לחוות חים מאושרים ומלאים יותר החל מקריירה ועד לחדר המיטות. מצד שני ישנם גם מקרים בהם נשים שעברו ניתוח להגדלת חזה גילו שההרגשה הפנימית שלהן ותפיסתן העצמית נותרה כפי שהיתה ובמקרים מסוימים הן אף רצו לבצע ניתוח לתיקון או שדרוג החזה עוד יותר. במקרים אלו כאמור קשה להאמין ששינוי פיזי נוסף יעשה את העבודה.

מהי הגדלת חזה?

הגדלת חזה מתייחסת לפרוצדורה המתבצעת באופן כירורגי על מנת לשפר את צורת השדיים על ידי הגדלתם. במהלך הניתוח מוחדרים שתלים מלאים בסיליקון או במי מלח מזוקקים אל גוף המנותחת או לחלופין נשאב שומן מאזורים מסוימים מגופה ומוזרק אל החזה. לרוב נשים בוחרות לעבור ניתוח זה כדי לשקם את מראה החזה שלהן לאחר לידה או כדי להגדיל אותו בגלל חוסר שביעות רצון עם גודלו הנוכחי או במקרים של סרטן השד וכריתת שד אז על מנת לשקם את הנראות לנראות טבעית. במקרים נדירים אחרים הניתוח מתבצע כדי להשוות אי סימטריה קיצונית בין השדיים.

השתלים השונים שבשימוש

ישנם שני סוגים עיקריים של שתלים המשמשים להגדלת החזה: שתלי סיליקון ושתלי סלין. שתלי סיליקון הם שתלים הממולאים בג'ל אלסטי רך המדמה הרגשה של שדיים טבעיים. שתלים אלו מגיעים במגוון צורות והם מוחדרים אל הגוף כשהם כבר מלאים בג'ל.

שתלי סלין הם שתלים שמוחדרים לגוף לרוב כשהם ריקים ולאחר מיקומם באזור החזה הם ממולאים במי מלח סטריליים ובטוחים לגוף. היתרון שלהם הוא בבטיחות של החומר שנמצא בהם שיכול להיספג בגוף במקרה של דליפה ללא בעיה אך החיסרון הוא בכך שהם קשים ופחות נעימים למגע משתלי הסיליקון.