חשוב מאוד להכין מקום למנוחה לאחר הניתוח בקרבת המרפאה. לא רצוי לנסוע מרחקים לאחר הניתוח. כמובן שבשל העובדה שהניתוח נעשה בהרדמה מלאה, המנותחת עצמה אינה יכול לנהוג וחשוב שתגיע עם מלווה לניתוח עצמו. במקרים קיצוניים ניתן להתארח במלונית או במלון בקרבת המרפאה. גם חשוב להיערך לחוסר היכולת לתפקד כראוי ביומיים שלאחר הניתוח ויש לקחת בחשבון פתרונות לכך גם כן. המנתח ייתן לכן מרשם לאנטיביוטיקה ולמשככי כאבים עם הנחיות כיצד ליטול אותם לאחר הניתוח. חשוב כי נשים מעשנות יפסיקו לעשן מספר שבועות או אפילו חודשים לפני הניתוח כדי למנוע בעיות של קרישת דם או של איחוי העור המתרחשות בסבירות גבוהה יותר בקרב מעשנים. ישנם גם תרופות ללא מרשם ותוספים טבעיים שניתן ליטול כשבועיים לפני הניתוח שיכולים לסייע לגוף לעבור את האירוע בהצלחה. ההרדמה המלאה בניתוח דורשת להיות בצום החל מחצות של היום הקודם ולהימנע מאכילה או שתייה. לכן גם מרבית הניתוחים ייקבעו לשעות הבוקר.

ניתוח הגדלת חזה הוא ניתוח מודולרי, כלומר יש בו אפשרויות מגוונות וכל מנותחת יכולה וצריכה יחד עם המנתח/ת לקבוע את תוכנית הטיפול הייחודית לה. בין ההחלטות שיש לקחת לפני הניתוח יש את ההחלטה על סוג השתל – סיליקון או סלין. אלו הן שתי האפשרויות המתקדמות הקיימות כיום בשוק ושתיהן מאפשרות בטיחות מירבית ואחוזי הצלחה גבוהים מאוד לתהליך. שני השתלים הוכיחו את עצמם לאורך השנים בניתוחים קוסמטיים ובניתוחי שיקום חזה. שתלי סיליקון מתחלקים לשתלים רכים המחקים את ההרגשה הטבעית של רקמת השד או שתלים יותר מוצקים. ניתן לבחור ממגוון גדלים אך לא לעשות התאמות לשתל מסוים ספציפי. שתלי סלין דומים מאוד במעטפת שלהם לשתלי סיליקון אך בשונה משתלי הסיליקון שמגיעים מוכנים את שתלי הסלין יש למלא במי מלח סטריליים לאחר שהם מוקמו באזור הרצוי. שיטה זו מאפשרת חתכים קטנים יותר וצלקות קטנות יותר.

לכל אחד מהם היתרונות והחסרונות שלו. שתלי שלין נחשבים מעט יותר בטוחים במקרה של קרע בשתל משום שהגוף יכול לספוג את מילוי השתל בצורה בטוחה יחסית. אך הם גם בעלי סבירות גבוהה יותר ליצור קמטים תחת העור והם מורגשים כמוצקים יותר ונוטים יותר לתנועה משוחררת. שתלי סיליקון נותנים לרוב מראה טבעי יותר.