כיום הלוואות קצרות מועד, בגבהים ובתנאים משתנים הפכו לכלי שכיח עבור משקי בית, עסקים קטנים ובינונים גם כן. את אותן הלוואות מספקים מוסדות שונים, החל מחברות ביטוח שונות, חברות אשראי ועד לבנקים עצמם המציעים הלוואה חוץ בנקאית למרבית לקוחות הבנקים. הלוואות אלו משמשות עבור מטרות רבות, החל מקניית מקרר חדש ועד למימון שנת לימודים. כך או כך הקריטריונים למתן הלוואה השתנו בשנים האחרונות, יחד עם דירוג האשראי שהפך לחלק מהמערכת הבנקאית בשנת אלפיים ותשעה עשרה. לכן בזמנים בהם יש לקחת הלוואה, בין אם עבור החלפת מזנון לטלוויזיה או למסך מחשב חדש, האם הלוואה בכרטיס אשראי יכולה להיות משתלמת?

יתרונות בהלוואה בכרטיס אשראי

הלוואות בכרטיס אשראי ניתנות דרך חברות אשראי רבות, החל מ"כאל" ועד ל"מקס" וסכומן נע החל מ20 אלף שקלים ועד ל120 אלף. גם תנאי ההחזר משתנים, כמובן בהתאם לדירוג האשראי וכך גם נקבעה גבוהה הריבית. יחד עם זאת בהלוואה בכרטיס אשראי, מרבית מהחברות מציעות מ60 ועד 84 תשלומים ואף תקופת "גרייס". עוד יתרון בהלוואה בכרטיס אשראי, הוא בכך שהוא לא תופס מקום על במסגרת ובכך משאיר "אוויר". כמובן שזמינות הלוואת בכרטיס אשראי מתואמות גם לתקופה הנוכחית, כך שניתן לקבל את הלוואה תוך ימים ספורים ובמרבית חברות האשראי גם בצורה מקוונת. עם זאת חשוב לזכור כי למרות הכל, תנאי ההלוואה יקבעו על פי דירוג האשראי של המבקש.

אלטרנטיבות אחרות

מלבד הלוואת בכרטיס אשראי קיימים עוד מספר רב של אלטרנטיבות שונות להלוואות קטנות עד בינוניות, החל מהבנקים המוסדיים ועד לקרנות הפנסיה, ארגוני עובדים, סטודנטים ועוד. סכומי ההלוואות שניתן לקבל בממוצע מאותם מוסדות(מלבד הבנקים) נע בין 20 עד 95 אלף שקלים, בכל הקשור לקרן הפנסיה הסכום נקבע על פי החסכונות של המבקש ומוגבל עד ל70% מהסכום הכולל. במרבית הבקשות הללו אחוזי הריבית יכולים להיות משמעותיים, אך בשביל הלוואות מעל ל95 אלף שקלים מי שמעניק כיום הלוואות חוץ בנקאיות לכל לקוח אלו הבנקים. החל מבנק ירושלים, בנק הפועלים, בנק לאומים ובנק דיסקונט, כאשר תנאי הלוואה יתבססו על תנאי דירוג האשראי.