האם לדמוקרטיה הזו פיללנו? זה באמת מה שרצינו? עשרות מפלגות, שנאה, פלגנות, שקרים, משפטים, נשיאים וראשי ממשלה בבתי סוהר? אנחנו, היהודים, הפכנו את הדמוקרטיה למשחק שאין בו חוקים של ממש, מתנהגים כמו ילדים בבית הספר שקיבלו אפשרות לקבוע מי ינהל אותם ומי יכוון את עתידם הטוב. לפי מה אנחנו בוחרים את גורלנו המשותף? לפי החיוך היפה של המועמד, הבטחות השווא שבפיו או הממתק שיקנה לנו עם הקמת הממשלה. אם הבחירה שלנו הייתה טהורה ומבוססת על טובת עמנו היה לנו עוד סיכוי סטטיסטי שהיינו קולעים למטרה, אבל אחרי שטיפת המוח התקשורתית, בחירתנו לאומה כבר הוכרעה.

בחרנו מנהיג למדינת ישראל, הכול טוב ויפה, אבל לא בחרנו הנהגה – קבוצת חכמים שיודעים את חוקי טבע העולם כפי שהיה האר"י הקדוש, שרואים את כל רשת הקשרים מסוף העולם ועד סופו, שחשים בעצמותיהם את טבע העם היהודי, את האופי והמנטליות שלו, את החוצפה והאגו של העם הזה כמו את הנתינה והרצון שלו לעזור.

מדובר באנשים בעלי שיעור קומה רוחנית, שלא מחפשים לעצמם את אור הזרקורים, אלא מבקשים לשפוך אור על הגורל שלנו ולהצביע על הייחודיות שלנו כעם. אנשים ששואבים את כוחותיהם ממקורות המורשת שלנו ומבינים שרק כשהעם מאוחד הוא נושם וחי, שרק מכוח החיבור בין כל יהודי העולם, כולל ההוא שהתבולל אי שם, יש לנו סיכוי לבנות את גורלנו הטוב, אנשים מלוכדים, אנשי חיל, לוחמים ממדרגה ראשונה על אחדות ישראל ומכוונים את כולם להנהגה האמיתית במציאות כוח הטבע שפועם בלב העם היהודי.

עכשיו יותר מתמיד דרושה לנו הנהגה כזאת שתדאג לאחרון היהודים ותהא ראויה לעמוד בראש ישראל. הנהגה שתאפשר לכל יהודי לחיות בבטחה במדינה שבה הוא מתגורר ותפתח את שעריה לכל יהודי בעת צרה. הנהגה שתעניק גם להם חלק פעיל בניהול המדינה, תמצא שפה משותפת ותפעל לערבות הדדית.